Historia portalu Agriaffaires

Historia Agriaffaires w skrócie

Portal Agriaffaires został założony w 2000 roku przez francuskiego rolnika. Pragnął on utworzyć platformę internetową, która byłaby dostępna dla wszystkich zainteresowanych kupnem lub sprzedażą używanych maszyn rolniczych. W ten sposób chciał on ułatwić rolnikom handel używanym sprzętem.

W tamtym czasie sprzedaż używanych maszyn odbywała się głównie za pośrednictwem prasy tradycyjnej, a portale internetowe były mało rozwinięte.

założyciele Agriaffaires

Trzech wspólników: Julien Regouby, Marc Bergougnan, Christophe Demars

  • W 2005 roku powstaje i zostaje opublikowana pierwsza wersja europejska strony (kraje Europy Zachodniej).  Strona jest dostępna w pięciu wersjach językowych: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim i holenderskim.
  • Od 2006 roku Agriaffaires przynależy do OJD (Office de Justification de Diffusion) – stowarzyszenia kontrolującego i potwierdzającego dane statystyczne na temat wizyt na stronach internetowych.
  • W 2007 firma przenosi swoją siedzibę do strefy aglomeracji paryskiej. W tym samym roku otwarty zostaje dział usług reklamowych oraz powstaje konkurs A VOS TRACTEURS.
  • W 2008 rozszerzenie działalności o nowe rynki: pozostałe kraje Europy, w tym Polska i Rosja oraz Azja –  Indie i Chiny
Logo Agriaffaires
  • W 2009 roku portal został rozszerzony o Amerykę Północną i Południową
  • W 2011 roku uruchomiona została wersja mobilna Agriaffaires.

Dzisiaj portal jest dostępny w 15 językach dla 19 państw. Odwiedzają go internauci z ponad 200 krajów świata.

zdjęcie zespołu Agriaffaires

Nasz Zespół

Strona Internetowa

About the Author