AgriZone: Kuhn

maszyny rolnicze Kuhn

Odkryjcie różnorodność maszyn rolniczych Kuhn

Historia i podstawowe informacje

Kuhn jest francuskim producentem maszyn rolniczych z siedzibą w Saverne (Alzacja). Jest on znany m. in. z pługów i innych agregatów uprawowych, siewników, maszyn zielonkowych i paszowych.
Przedsiębiorstwo zostało założone w 1828 r. przez Josepha Kuhna jako kuźnia. Kuhn produkował potem wagi i przyrządy pomiarowe. Dopiero w 1864 r. zaczął produkować maszyny rolnicze. Od lat 20. XX w. Kuhn budował młocarnie, żniwiarki, zgrabiarki i przetrząsacze.

Po II wojnie światowej osłabione przedsiębiorstwo połączyło się ze szwajcarską firmą Bucher-Guyer, co było dobrą decyzją. Kuhn znowu zaczął się rozwijać, a od lat 70. eksportował swoje maszyny nawet do USA. W latach 80. i 90. Kuhn wykupił kilku innych producentów i otworzył oddziały, także za granicą. Oprócz Francji grupa Kuhn ma zakłady w USA, Brazylii i Holandii.

Maszyny rolnicze Kuhn

pług

Pługi

Kuhn zawsze ma dużo pługów. Jego obecną ofertę można podzielić na trzy grupy: pługi obracalne zawieszane, pługi obracalne półzawieszane i pługi zagonowe półzawieszane. Pługi obracalne zawieszane są najliczniejszą grupą (9 modeli). Każdy model ma przy tym różne wersje od 2 do 6 korpusów. Jeśli chodzi o pługi obracalne półzawieszane, Kuhn ma ich 4 modele, również w różnych wersjach. W tej kategorii są pługi od 5 do 12 korpusów. Na razie w fercie Kuhna jest tylko jeden pług zagonowy półzawieszany – Vari-Lander Xc. Używane pługi Kuhn wszelkich rodzajów znajdują się na Agriaffaires w kategorii „Pług”.

siewnik

Siewniki

Siewniki to jedna z najbardziej znanych grup maszyn Kuhn. Tu znajduje się sprzęt do każdego rodzaju materiału siewnego. Są to siewniki rzędowe i punktowe. Wśród siewników rzędowych mechanicznych są siewniki zawieszane (seria Premia – 5 modeli) oraz nabudowane na maszynie uprawowej (seria Integra – 2 modele i Sitera – 3 modele). Są także siewniki pneumatyczne. Mogą być zaczepiane, zawieszane lub nabudowane. Należą do nich także siewniki do siewu bezpośredniego, siewniki do siewu w mulcz oraz belki z redlicami do przednich zbiorników. W sumie kategoria siewników rzędowych obejmuje 31 modeli w 7 seriach (Combiliner, Venta, BTF, Moduliner, SD, Megant i Speedliner). Używane siewniki rzędowe Kuhn znajdziecie na Agriaffaires.

Wszystkie siewniki punktowe są pneumatyczne, z ramą sztywną, teleskopową lub składaną. Należą do serii Maxima (10) lub Planter (5). Jeśli chcecie kupić używany siewnik punktowy Kuhn, szukajcie go w odpowiedniej kategorii na Agriaffaires.

prasa

Prasy

Wśród pras Kuhn znajdzie się prasy rolujące, prasy do dużej kostki i prasoowijarki. Są 3 prasy rolujące stałokomorowe (FB) i 2 zmiennokomorowe (VB). Prasoowijarki mają także komory stałe (1) lub zmienne (2); jest także całkiem inna maszyna – prasa z wbudowanym systemem owijania. Kuhn oferuje 4 prasy do dużej kostki – 2 modele z 80-centymetrowym kanałem prasowania i 2 ze 120-centymetrowym kanałem prasowania. Używane prasy rolujące Kuhn również są na Agriaffaires.

wóz paszowy

Maszyny paszowe

Maszyny paszowe to sprzęt używany w hodowli zwierząt, służący przede wszystkim do zadawania paszy. Najważniejsze maszyny tej grupy to wozy paszowe. Wozy paszowe mogą być samojezdne lub ciągnione. Kuhn ma 5 typów wozów paszowych ciągnionych: z 1 pionowym ślimakiem (9), z 1 pionowym ślimakiem i funkcją ścielenia słomy (3), z 2 pionowymi ślimakami (14), z 2 pionowymi ślimakami i funkcją ścielenia słomy (3) oraz z 2 poziomymi ślimakami (2). W porównaniu z tą różnorodnością samojezdne wozy paszowe stanowią mniejszość – jest 6 modeli z 1 pionowym ślimakiem i 3 modele z 2 pionowymi ślimakami. Używane wozy paszowe Kuhn są w sprzedaży na Agriaffaires.

Zdjęcie 1 / 2 / 3 / 4 / 5

About the Author