AgriZone: Fendt

maszyny rolnicze Fendt

Tu znajdziecie wszystko, co chcielibyście wiedzieć o maszynach rolniczych Fendt: traktorach, kombajnach, sieczkarniach, prasach…

Historia i podstawowe informacje

Pod koniec lat 20. XX wieku bracia Fendt i ich ojciec Johann zaczęli konstruować traktory w swojej kuźni. Ich pierwsze małe ciągniki pojawiły się w latach 30. Taki traktor miał wbudowany pług i oddzielnie sterowaną kosiarkę. Wszystko to napędzał silnik o mocy 6 KM. Przyzwyczajeni do koni właściciele małych gospodarstw wreszcie mogli pozwolić sobie na traktor.

Fendt jest niemieckim przedsiębiorstwem założonym w grudniu 1937 r. Od tej pory stał się on jednym z liderów rynku maszyn rolniczych. Fendt należy do koncernu AGCO i wytwarza szeroki asortyment silosokombajnów, kombajnów, traktorów, pras kostkujących i rolujących.

Maszyny rolnicze Fendt

traktor Fendt

Traktory

Już w latach 70. Fendt skonstruował pierwszą przekładnię bezstopniową, ale dopiero w 1995 r. było go stać na wyposażanie w nią swoich maszyn. Przekładnia bezstopniowa otrzymała nazwę Vario. Fendt 926 Vario był pierwszym traktorem z przekładnią bezstopniową, w czym znacznie wyprzedzał konkurencję. Przy maksymalnej prędkości 60 km/h Vario jest najszybszy wśród traktorów AGCO, podczas gdy JCB Fastrac, który osiąga 80 km/h, jest najszybszym traktorem na rynku. Traktory Fendt uchodzą za Rolls Royce’y wśród ciągników i występowały nie raz w telewizyjnych magazynach, np. Top Gear. Zapraszamy do przejrzenia licznych ogłoszeń z ciągnikami rolniczymi Fendt na Agriaffaires.

kombajn Fendt

Kombajny

Fendt produkuje szeroką gamę maszyn żniwnych do różnych rodzajów prac, np. kombajny dużej mocy budowane w oparciu o sprawdzone technologie. Seria kombajnów E jest niezawodna, solidnie zbudowana i idealna do średnich gospodarstw. Nowa seria L z separatorem obrotowym Multi Crop Separator plus i hederem Power Feed zapewniają większą elastyczność i lepsze wyniki w trudnych warunkach.

Z kolei heder FreeFlow jest bardzo wytrzymały i ma przyrząd żniwny dopasowujący się do nierówności terenu, a jego szerokość robocza wynosi od 4,2 do 7,6 m. Częstotliwość cięcia wynosi 1220 skoki na minutę, a prędkość cięcia – 1,73 m/s. Na Agriaffaires jest wiele ogłoszeń z kombajnami Fendt.

sieczkarnia samojezdna

Silosokombajny

Fendt wprowadził nowy silosokombajn Katana, którego nazwa pochodzi od miecza samurajów. Ta sieczkarnia samojezdna jest zasilana przez sześć walców, które zapewniają optymalny dopływ materiału; posiada także bęben rozdrabniający o średnicy 720 mm, który zwiększa częstotliwość cięcia. Wzornictwo jest zainspirowane kształtem noża, a zgniatacz w kształcie litery V zachował swój tradycyjny wzór.

16-litrowy silnik V8 o mocy 653 KM nie został wyprodukowany, jak mogłoby się wydawać, przez Mercedesa, lecz przez MTU – producenta silników do statków i pociągów. Silnik będzie wykorzystywał technologię selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), aby spełnić przyszłe normy emisji spalin. Używane silosokombajny Fendt są dostępne na Agriaffaires.

prasa rolująca Fendt

Prasy

Fendt konstruuje niezawodne prasy kostkujące wysokiej jakości, które zbierają materiał szybko i bez strat. Zmiennokomorowe prasy rolujące Fendt to wydajna praca z sianem, słomą i kiszonką; 2 m średnicy balotu w modelach 2900, selektywna redukcja katalityczna, system oczyszczania walców, wysokie ciśnienie zgniotu, duża pojemność komory i zmienne parametry wielkości i gęstości bel. Używane i nowe prasy rolujące można kupić na Agriaffaires.

Zdjęcie 1 / 2 / 3 / 4 / 5

About the Author