AgriZone: Deutz-Fahr

maszyny DF

Dowiedzcie się wszystkiego o sprzęcie rolniczym Deutz-Fahr

Historia i podstawowe informacje

Deutz-Fahr jest niemieckim producentem maszyn rolniczych, który należy teraz do koncernu Same Deutz-Fahr. Ma długą i bogatą historię, która zaczęła się już w XIX wieku, gdy powstał Deutz (1864) i Fahr (1870). Na początku Deutz był fabryką silników, której założycielem był Nikolaus Otto, wynalazca czterosuwowego silnika spalinowego. Fahr był spółką handlową, która potem stała się producentem traktorów. Deutz (jako Klöckner-Humboldt-Deutz AG) kupił Fahr w 1970 r. Traktory nowo powstałej marki Deutz-Fahr pojawiły się na rynku w 1981 r.

Maszyny rolnicze Deutz-Fahr

ciągnik DF

Traktory

Deutz-Fahr ma obecnie trzy serie traktorów z 15 modelami: Agrokid, Agrolux (60-70, 57-67), Agroplus (S/F/W, 310-320-410-420), Agrofarm (TTV/Profiline) i Agrotron (K, M, M Natural Power, TTV, TTV 410-430, L, X). Niektóre modele mają kilka wersji. Agrokid to mikrociągnik o mocy do 50 KM. Na drugim biegunie jest wielki Agrotron X o mocy 270 KM.

Największą chlubą Deutz-Fahr jest jednak Agrotron 7250 TTV. W listopadzie 2012 na targach EIMA w Bolonii ciągnik ten otrzymał dwie znaczące międzynarodowe nagrody. Agrotron 7250 TTV został mianowicie Ciągnikiem Roku i Złotym Ciągnikiem za Design. Obok innych cech ma on moc 236 KM, przekładnię bezstopniową i układ hamulcowy Powerbrake. Wrażenie na komisji zrobiła także kabina z wielofunkcyjnym podłokietnikiem, ekranem iMonitor i klimatyzacją automatyczną.

Używane traktory Deutz-Fahr można kupić online.

kombajn DF

Kombajny

Deutz-Fahr oferuje mniej kombajnów, niż traktorów. Są to trzy serie: 54, 56 i 60. Kombajny serii 54 to niewielkie maszyny o mocy 120-160 KM. Po nich następują kombajny 56 o mocy 225 KM. Ostatnią, najmocniejszą serią jest 60 (225-280 KM). Wszystkie kombajny Deutz-Fahr mogą zbierać różne rośliny uprawne, ponieważ dysponują różnymi hederami. Używane kombajny Deutz-Fahr można znaleźć na Agriaffaires.

Ładowacze czołowe

Ładowacz czołowy jest rodzajem organu roboczego do traktora. Jest to wielofunkcyjne narzędzie, które zazwyczaj przypomina łyżkę ładowarki. Może też być wykorzystywany do najróżniejszych prac z widłami paletowymi lub do nawozu, chwytakiem do bel, wycinakiem do kiszonki lub uniwersalną łyżką. Alle Deutz-Fahr Frontlader haben Kabinen mit ausgezeichneter Sichtbarkeit. Używane ładowacze czołowe Deutz-Fahr znajdziecie tu.

Ładowarki teleskopowe

Ładowarka teleskopowa to pojazd, który łączy w sobie zalety wózka widłowego i żurawia. Ma ona teleskopowy wysięgnik z widłami lub chwytakiem. Deutz-Fahr Agrovector to niewielki i zwrotny wózek teleskopowy z silnikiem o mocy 102 KM i maksymalnej prędkości 35 km/h. W zależności od wersji jego udźwig wynosi 2,6 lub 3 tony, a wysokość podnoszenia – 5,8 lub 6,9 m. Wysięgnik jest sterowany dżojstikiem. Używane ładowarki teleskopowe Deutz-Fahr są dostępne na Agriaffaires.

Zdjęcie 1 / 2 / 3

About the Author