AgriZone: Claas

Claas

Tu znajdziecie informacje o Claas, największym producencie maszyn rolniczych w Europie

Historia i podstawowe informacje o Claas

Claas jest największym europejskim producentem maszyn rolniczych i liderem światowego rynku kombajnów. Ten niemiecki koncern z siedzibą w Harsewinkel (Nadrenia-Westfalia) jest znany przede wszystkim z maszyn żniwnych, zwłaszcza kombajnów gąsienicowych, a poza tym oferuje szeroki asortyment innych sprzętów.

Pierwsze przedsiębiorstwo założył w 1887 r. Franz Claas. Na początku wytwarzał centryfugi do mleka. Jego pierwsze maszyny rolnicze, a mianowicie snopowiązałki i odkładacze do żniwiarek, pojawiły się około 1900 roku. 14 lat później jego synowie: August, Bernhard i Franz junior zarejestrowali firmę jako Gebrüder Claas (Bracia Claas). Bracia kupili starą fabrykę kamienia w Harsewinkel i w 1921 opatentowali supłacz do snopowiązałek. W latach 30. opracowali oni pierwszy europejski kombajn – MDB (Mäh-Dresch-Binder).

Najważniejsze maszyny rolnicze Claas

kombajn

Kombajny Claas

Claas stał się potęgą wśród producentów kombajnów. Od czasu pierwszego MDB wydarzyło się wiele i Claas produkuje teraz ponad 20 modeli tych maszyn w 4 seriach: Dominator, Avero, Tucano i Lexion. Dominator (136-158 KM) jest przeznaczony do małych i średnich gospodarstw. Kolejny stopień to Avero o mocy od 158 do 198 KM. Klasę średnią reprezentuje Tucano, którego moc waha się od 204 do 299 KM. Lexion to najbogatsza seria największych kombajnów Claas (279-551 KM). Wśród tych maszyn jest m. in. kombajn z Terra Trac – gąsienicami zamiast przednich kół. Maszyny Lexion są też wyposażone w elektroniczne systemy optymalizacji.

Claas współpracuje też z Caterpillar. Ich produkty są sprzedawane w USA jako CAT Lexion.

Używane kombajny Claas znajdziecie na Agriaffaires.

traktor

Traktory Claas

Oferta traktorów Claas jest jeszcze szersza, niż kombajnów. Jest 6 serii: Nexos (101-210 KM), Elios (72-88 KM), Axos (74-100 KM), Arion (95-184 KM), Axion (164-405 KM) i Xerion (335-487 KM). Nexos to ciągniki do winnic. Traktory Elios zostały zaprojektowane do uprawy warzyw.

Traktory Claas są wyposażone w nowoczesne systemy elektroniczne. Zbiorcza nazwa tych systemów brzmi EASY, co oznacza Efficient Agriculture Systems – systemy efektywnego rolnictwa. EASY mają cztery zakresy zastosowania: on board (sterowanie maszyny i optymalizacja wydajności), on field (wzrost produktywności), on track (nadzór maszyny i zdalna diagnoza) oraz on farm (oprogramowanie dla gospodarstw rolnych).

Używane ciągniki Claas są na Agriaffaires.

sieczkarnia polowa

Silosokombajny Claas

Silosokombajny Claas należą do serii Jaguar. Pierwsza sieczkarnia samojezdna, która powstała w 1973 r., była właśnie przedstawicielem tej serii. Dziś seria obejmuje 11 modeli o mocy od 345 do 883 KM, z sześcioma przyrządami roboczymi do dyspozycji. W 2005 r. został wprowadzony pakiet innowacyjny „Green Eye”. Obejmuje on nowy tunel wyrzutowy HD, wskaźnik zużycia paliwa, automatykę obrotu tunelu wyrzutowego, dodatkowy zbiornik, rolety w kabinie, wycieraczkę bocznej szyby i boczne reflektory robocze. Agriaffaires oferuje używane silosokombajny Claas.

prasa

Prasy rolujące Claas

Prasy rolujące Claas są oferowane w dwóch seriach: Variant (4 modele) i Rollant (3 modele). W największych prasach Variant 370 i 380/385 średnica balotów osiąga 180 cm. Mniejsze prasy Variant to 350 i 360/365 ze średnicą balotów 150-155 cm. Najmniejsze bele powstają w trzech modelach Rollant, wśród których są także prasoowijarki: Rollant 455/454 Uniwrap i Rollant 375/374 Uniwrap. Owijarka potrzebuje jedynie 23 sekund, by owinąć belę sześcioma warstwami folii. Ogłoszenia z używanymi prasami rolującymi Claas są dostępne na Agriaffaires.

Zdjęcie 1 / 2 / 3 / 4 / 5

About the Author