AgriZone: Case IH

Case IH

Case IH to nie tylko traktory

Historia i podstawowe informacje o Case IH

Case IH jest marką maszyn rolniczych koncernu CNH Global, do którego należy także New Holland. Jej historia zaczęła się już w 1942 r., gdy Jerome Increase Case założył w Racine (Wisconsin, USA) firmę produkującą młocarnie. W 1895 r. Case zaprezentował pierwszy traktor napędzany benzyną. W XX wieku produkcja została rozszerzona także o maszyny budowlane. Te dwie gałęzie zostały rozdzielone w 1968 r. Obecna marka Case IH powstała w 1984 r., kiedy to Case Corporation przejęła dział maszyn rolniczych International Harvester. Od 1999 Case International Harvester wraz z Case Construction Equipment należą do CNH Global.

Maszyny rolnicze Case IH

traktor Case IH

Traktory

Traktory są najważniejszymi produktami Case IH Dzielą się na małe (55-115 KM), średnie (110-230 KM) i duże (ponad 228 KM). Małe ciągniki Case IH należą przeważnie do serii Farmall (14 modeli). Serie JX, Quantum C i JXU są reprezentowane odpowiednio przez 5, 2 i 5 modeli. Wśród średnich traktorów można wybierać pomiędzy 12 modelami Maxxum i 15 modelami Puma. Kategoria największych ciągników obejmuje 5 modeli Magnum, 4 modele Quadtrac i 2 modele Steiger. Jest także kategoria traktorów specjalnych do zastosowań w sadach i winnicach, z trzema seriami: Quantum V (5 modeli), Quantum N (4 modele) i Quantum F (4 modele). W sumie Case IH ma w ofercie 77 traktorów! Liczne używane modele ciągników Case znajdziecie na Agriaffaires.

kombajn Case IH

Kombajny

Oferta kombajnów jest znacznie mniejsza, niż traktorów, co jednak nie znaczy, że Case IH nie ma dobrych maszyn żniwnych. Wszystkie modele (6) są wyposażone w rotory Axial-Flow. Pojedynczy rotor zapewnia lepszą jakość ziarna i słomy po wymłóceniu. Dzięki wielofunkcyjnej dźwigni w kabinie sterowanie kombajnem jest bardzo wygodne. Case IH oferuje także zespoły tnące do m. in. rzepaku i kukurydzy. Używane kombajny Case IH można znaleźć na Agriaffaires.

prasa Case IH

Prasy rolujące

Case IH ma wprawdzie tylko 7 modeli pras, jednakże każdy rolnik znajdzie wśród nich coś dla siebie. Są 4 prasy rolujące i 3 prasy do dużej kostki. Dwie z pras rolujących są zmiennokomorowe, dwie pozostałe – stałokomorowe. Jedna z pras stałokomorowych jest prasoowijarką, łączącą w swoim cyklu pracy dwie funkcje. Agriaffaires publikuje ogłoszenia z używanymi prasami rolującymi Case IH.

Zdjęcie 1 / 2 / 3 / 4

About the Author