Hale rolnicze do samodzielnego montażu

hala rolnicza

Hale to budynki o dużej powierzchni i najczęściej konstrukcji szkieletowej bez podpór pośrednich. Wielu producentów oferuje tzw. hale systemowe (modułowe). Hale systemowe to hale składające się ze standaryzowanych elementów (modułów), które różnią się w zależności od zastosowania. W zależności od funkcji mogą być określane np. jako hala warsztatowa, logistyczna lub magazynowa.

Cynkowanie ogniowe

Hala ocynkowana ogniowo jest chroniona przed korozją przez ponad 80 lat. Z reguły hale systemowe są wytwarzane właśnie ze stali ocynkowanej ogniowo. Cynkowanie ogniowe to zabieg mający na celu ochronę stali przed korozją, którego zalety w tej sferze są jedyne w swoim rodzaju.

Cynkowanie ogniowe to pokrywanie elementów stalowych litą warstwą cynku poprzez zanurzenie oczyszczonej stali w ciekłym cynku, którego temperatura wynosi ok. 450 °C. To nierozłączne połączenie cynku i stali daje ochronę, która znacznie różni się od innych metod.

Hale ocynkowane ogniowo są chronione nie tylko przed działaniem wiatru i innych czynników pogodowych, lecz także przed obciążeniami. Obciążenia podczas transportu, montażu i użytkowania konstrukcji stalowych cynkowanych ogniowo nie pozostawiają szkód, gdyż powłoka cynkowa jest w dużym stopniu odporna na uszkodzenia mechaniczne. W normalnych warunkach cynkowanie ogniowe zapewnia ochronę na ponad 80 lat.

Samodzielnie zbudować i zaoszczędzić

Hale są wytwarzane z różnych materiałów (drewna, stali, żelbetu). Stal ma przewagę dzięki swojemu nowoczesnemu wyglądowi i wytrzymałości. Ponadto hala stalowa jest zazwyczaj niewiele droższa, niż tradycyjna z drewna lub betonu. Oprócz tego stal nadaje się w 100% do recyklingu, a innowacje w przemyśle stalowym rozwijają się dynamiczniej, niż w branży smartfonów.

Właśnie teraz – w czasach ograniczania budżetu na inwestycje – hale systemowe do samodzielnego montażu mają niebagatelne zalety. Szybki montaż i korzystna cena to zaledwie dwa spośród argumentów, które przekonały już niejedno przedsiębiorstwo do tej alternatywy. Zaletą jest nie tylko szybki montaż, lecz także możliwość dowolnego powiększania hali. Hale systemowe produkuje m. in. firma Guenstigehallen.de, która specjalizuje się w halach stalowych cynkowanych ogniowo do samodzielnego montażu.

Klienci mogą tym sposobem ograniczyć koszty. Części są dostarczane wraz ze szczegółową instrukcją składania, która jest przygotowywana oddzielnie dla każdej hali systemowej. Podpory z wywierconymi uprzednio otworami czynią hale systemowe technicznie doskonałymi do samodzielnego montażu.

Obciążenie wiatrem i śniegiem

W Polsce i wielu innych krajach europejskich do postawienia hali wymagane jest pozwolenie na budowę. Guenstigehallen.de już przed rozpoczęciem budowy bezpłatnie dostarcza sprawdzalne obliczenia statyczne, co znacznie zmniejsza koszty wstępne budowy. Wszystkie niezbędne dokumenty uwzględniają lokalizację hali, z warunkami pogodowymi takimi jak obciążenie śniegiem i wiatrem.

Gdy śnieg spadnie na dach, oddziałuje w dwóch kierunkach: jako pionowy nacisk w dół (obciążenie równomiernie rozłożone) i jako ciąg równoległy do powierzchni dachu.

W Polsce istnieją trzy strefy obciążenia wiatrem (1=niskie, 3=wysokie). Stopień obciążenia śniegiem dzieli się na pięć stref. Np. Gdańsk leży w strefie 3, a Warszawa – w 2. Na podstawie dzisiejszych kompleksowych norm uwzględniających regionalne różnice w obciążeniach śniegiem i wiatrem każda hala wymaga indywidualnego opracowania obliczeń statycznych.

Nasz klient – nasz pan

Od 2001 r. firma Guenstigehallen.de oferuje wysokiej jakości stal o dużej trwałości. Poprzez przemyślane projekty hal systemowych, najdokładniejsze metody produkcji i standaryzowane części firma oszczędza i umożliwia oszczędzanie swoim klientom.

Podczas całego procesu klienci mogą w pełni polegać na systemie obsługi. Dziś firma obsługuje zadowolonych klientów w ponad 45 krajach takich jak Niemcy, Francja, Belgia i Senegal. W każdej fazie – od bezpłatnego opracowywania kosztorysu poprzez planowanie aż do dostawy przedstawiciele handlowi i obsługa techniczna jest bez przerwy do dyspozycji, aż do wspólnej realizacji projektu.

Standardowe hale z obiciem ścian lub bez zaspokajają szeroki wachlarz potrzeb klientów. Przykładami zrealizowanych już projektów konstrukcji metalowych są hale rolnicze, wielofunkcyjne, logistyczne, magazynowe, maszynowe, hangary na samoloty i łodzie, ujeżdżalnie i garaże. Jest także szeroki wybór akcesoriów do hal. Są to m. in. rynny, okna PCV, drzwi, bramy segmentowe i przesuwne, i wiele innych. W przypadku pytań dotyczących budowy hal klienci otrzymują wyczerpujące odpowiedzi, aby nowa hala była w pełni dopasowana do ich potrzeb.

About Agriaffaires Polska