Video: Claas Xerion 3800 TRAC z agregatem uprawowo-siewnym Sulky XEOS TF

Na naszym międzynarodowym kanale YouTube można obejrzeć kolejne nagranie Agriaffaires poświęcone maszynom rolniczym. Tym razem pokażemy agregat uprawowo-siewny ze zbiornikiem czołowym XEOS TF i sekcją talerzową Sulky CULTIDISC.

W serii XEOS TF francuskiego specjalisty od siewu Sulky siewnik z przednim zbiornikiem tworzy agregat uprawowo-siewny z broną wirnikową Cultiline o czterech rotorach na metr szerokości roboczej.

Składana hydraulicznie rama występuje w szerokości roboczej 3 lub 6 m i w trzech różnych wersjach. Są to: trzyrzędowy system z redlicami wysiewającymi stopkowymi UNISOC, wersja z redlicami wysiewającymi talerzowymi UNIDISC oraz system talerzowych sekcji wysiewających CULTIDISC z dociskiem do 80 kg na sekcję.

CULTIDISC ma niezwykle duży odstęp między rzędami (56 cm) talerzy, co zapobiega blokowaniu się talerzy przy pracy.

6-calowa dmuchawa jest bardzo szeroka, a silny strumień powietrza zapewnia równomierny przepływ ziarna i poprawia dokładność rozdziału ziarna.

Czołowy zbiornik o pojemności 1000 lub 1800 litrów zapewnia optymalny rozkład masy, przyczyniając się do ochrony gleby. Ma on bardzo różnorodne zastosowania, gdyż zbiornik wykonany ze stali szlachetnej może służyć zarówno do wysiewu różnych rodzajów materiału siewnego, jak i do rozsiewania nawozu, przy czym dysponuje funkcją całkowitego opróżnienia. Zbiornik jest standardowo wyposażony w podwójne reflektory, kierunkowskazy i światła mijania.

Aby nie ominęło Was żadne z naszych nagrań maszyn przy pracy, subskrybujcie nasz międzynarodowy kanał YouTube!

About Agriaffaires Polska