Massey Ferguson na targach SIMA 2015

MF 7726

Na targach rolniczych SIMA 2015 Massey Ferguson zorganizował zamkniętą prezentację swojej nowej serii ciągników MF 7700! Odwiedzający tegoroczne targi SIMA są więc pierwszymi, którzy mogli zobaczyć na własne oczy nowe, mocne traktory polowe Massey Ferguson, które zastąpią serię 7600. Na stoisku Massey Ferguson zagościł też pewien niezwykły traktor…

Nowa seria MF 7700, która została przedstawiona na SIMA, składa się z pięciu modeli o mocy od 185 do 255 KM. Cztery dalsze, mniejsze modele są w przygotowaniu i zostaną przedstawione przy innej okazji.

Massey Ferguson

Seria 7700 jest wyposażona w silniki Diesla AGCO Power o pojemności 6,6 l i 7,4 l. Te sześciocylindrowe silniki z selektywną redukcją katalityczną spełniają wymogi normy emisji spalin Stage IV (Tier IV final) i dysponują tzw. Engine Power Management (EPM), który może zapewnić do 25 KM dodatkowej mocy, gdy wykonywana praca wymaga jej więcej.

Jeśli chodzi o biegi, użytkownicy mają do wyboru różne możliwości w zależności od potrzeb. Ciągniki serii MF 7700 mogą mieć przekładnię semi-powershift Dyna 6 lub przekładnię bezstopniową Dyna-VT. Kolejną zmianą jest zaprojektowana na nowo oś przednia, która umożliwia zmniejszenie nakładu pracy.

Dyna 6

Model z przekładnią Dyna 6

Nowa seria cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród gości SIMA i to nie tylko dlatego, że są to traktory „made in France”. Wszystkie modele nowej serii powstają bowiem w fabryce Massey Ferguson w północnofrancuskim Beauvais, które jest oddalone od targów zaledwie o 80 km. Od 1960 r. w Beauvais wyprodukowano ponad 900000 ciągników, które zostały następnie wyeksportowane do ponad 140 państw. Dziś około 85% z 16500 produkowanych rocznie w Beauvais traktorów o mocy od 80 do 400 KM jest przeznaczonych na eksport.

MF 7726

traktor MF

Antarctica2

Kolejna atrakcja stoiska Massey Ferguson na tegorocznych targach SIMA również została wyprodukowana w Beauvais, zanim udała się w podróż na Antarktydę… Chodzi oczywiście o traktor MF 5610, znany jako Antarctica2, który pod koniec zeszłego roku wziął udział w wyprawie na biegun południowy. Holenderska aktorka Manon Ossevoort spełniła w ten sposób swoje dawne marzenie, by dotrzeć ciągnikiem na biegun południowy.

17 lutego 2015 po udanej wyprawie traktor wrócił do Beauvais, a Manon Ossevoort oddała zespołowi Massey Ferguson kluczyki. Teraz ciągnik przystosowany do ekstremalnych warunków klimatycznych Antarktydy można było obejrzeć na SIMA. Sama Manon Ossevoort także była obecna na stoisku Massey Ferguson i niejeden odwiedzający miał okazję porozmawiać z nią osobiście o jej przygodzie… My również zapoznaliśmy się z tym wspaniałym traktorem.

MF Antarctica2

Antarctica2

Massey Ferguson Antarctica2

MF

About Agriaffaires Polska