Video: Silosokombajn Claas Jaguar 950

Claas

Nowe video Agriaffaires dotyczy silosokombajnu Claas Jaguar 950 koszącego kukurydzę na kiszonkę na francuskim polu w Grivillers (Pikardia).

Seria silosokombajnów Claas Jaguar 980-930 otrzymała dwa medale DLG (Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego):

  • Srebrny medal DLG za nowoczesne wzornictwo serii;
  • Złoty medal DLG za system Auto Fill.

Warto rozwinąć temat docenionego przez jurorów DLG systemu Auto Fill, który umożliwia automatyczne napełnianie przyczep w oparciu o analizę cyfrową obrazu 3D przekazywanego przez kamerę umieszczoną na tunelu wyrzutowym. Oznacza to, że pozycja tunelu wyrzutowego może być regulowana w zależności od stopnia napełnienia przyczepy i warunków pracy (np. wiatru) tak, aby wyrzucana przezeń sieczka rozkładała się równomiernie. Obraz z kamery jest dostępny zarówno dla operatora silosokombajnu, jak i dla współpracującego z nim traktorzysty. Dzięki właściwemu oświetleniu można pracować z Auto Fill także w nocy.

Jaguar 950 jest wyposażony w silnik Mercedes-Benz V8 i generuje moc 530 KM. Na tym nagraniu, przygotowanym na początku października 2013 r., Claas Jaguar 950 zebrał 80 ha kukurydzy za pomocą przystawki Orbis 800. Współpracował przy tym z ciągnikami John Deere i New Holland.

Video

Claas jest niemieckim producentem maszyn rolniczych, największym w tym kraju, a zarazem w Europie. Cieszy się zasłużoną sławą, a wkrótce będzie o nim jeszcze głośniej. Zbliżają się bowiem targi Agritechnica (12-16 listopada) w Hanowerze – największa światowa wystawa maszyn rolniczych, organizowana przez wspomniane wyżej Niemieckie Towarzystwo rolnicze. Znamy już medalistów, którzy zostaną wyróżnieni na targach, a niekwestionowanym zwycięzcą będzie właśnie Claas, gdyż przyznano mu jeden złoty medal i aż sześć srebrnych.

Szukacie sieczkarń samojezdnych Claas? Są tu: http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/sieczkarnie-samobie%C5%BCne/1/3942/claas.html

About Agriaffaires Polska